Analizy rynku funduszy inwestycyjnych, zasady i strategie inwestowania, jak wybrać fundusz
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Remigiusz Stanisławek
RSS


wtorek, 01 marca 2011
W mojej skrzynce e-mail średnio co dwa tygodnie otrzymuję reklamy "promocyjnych" lokat. Oprocentowanych np. 15%, połączonych z funduszem, strukturą. I do tego z gratisem. iPad, Blackberry, aparat fotograficzny, 42 calowy TV... W reklamie wygląda to doskonale. Ale - zanim zainwestujesz policz (przygotowałem arkusz Excel).
niedziela, 27 lutego 2011
Na weekend proponuję lekturę jednego z moich felietonów. Od dwóch lat nie stracił nic na aktualności. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że fundusze nadal są dla wielu "Matrixem" i z powodu błędów popełnianych przez innych (skutek wiary w reklamy) nadal kojarzą się z zasadą: można dużo zarobić, ale można dużo stracić... więc - lepiej omijać je z daleka. Ostatnie zamieszanie wokół OFE pokazuje, że jednak warto pomyśleć o swojej przyszłości. Może warto wejść do Martixa?
piątek, 18 lutego 2011
Jeżeli swoje oszczędności lokujesz na rynku funduszy inwestycyjnych to z pewnością to zdanie jest Tobie znane. "Giełda w długim okresie świetnie zarabia". I tu swój początek ma zasada "długoterminowego inwestowania w fundusze akcji". Której niestety przeczą fakty... np. w 17 lat giełda w Polsce dała zarobić mniej niż wyniosła inflacja... To jak to w końcu jest z tą giełdą? Niech przemówią liczby.
sobota, 12 lutego 2011
Fundusz inwestycyjny to biznes. Jak każdy inny. Ponieważ zarabia określony procent od kapitału to będzie starał się przekonać, że najlepiej pieniędzy z funduszu nie wypłacać. Przeglądając porady na stronach funduszy trafiłem na zaskakujące porady TFI Arka. Mamy weekend - więc proponuję potraktować ten tekst jako lekką lekturę. Choć z drugiej strony to wcale nie jest śmieszne...
piątek, 11 lutego 2011
Tak, to prawda. I są to naprawdę profesjonaliści. Ale paradoksalnie przez zdanie podane w tytule artykułu wielu inwestorów traciło swoje pieniądze (nie tylko podczas bessy 2008 roku) wierząc, że celem funduszu będzie pilnowanie aby inwestor zarabiał... Tak niestety nie jest. To jak w końcu powinno brzmieć?
piątek, 04 lutego 2011
Klienci, którzy pół roku temu zainwestowali w strukturę Kredyt Banku "obstawiającą" stabilny kurs Euro - wygrali, inkasując 8%. Analitycy KB dobrze przewidzieli przyszłość. mBank w sierpniu 2010 był lepszy. Poszedł na skróty. Zamiast przewidywać przyszłość dał Klientom wybór jednej z trzech opcji...
czwartek, 03 lutego 2011
O funduszach inwestycyjnych powiedziano i napisano wiele. Zaskakująco w wielu książkach, na wielu stronach internetowych spotykam się ze złotymi zasadami inwestowania. Są to hasła, które doskonale sprzedają. I do tego wyglądają bardzo wiarygodnie. Ale - czy ktoś zadał sobie trud sprawdzenia czy działają w praktyce?
poniedziałek, 26 lipca 2010
Niektóre firmy w pędzie do sprzedaży funduszy inwestycyjnych całkowicie wyzbyły się wiedzy o inwestowaniu... Kilka dni temu trafiłem w Internecie na stronę jednej z firm, i to co przeczytałem mnie przeraziło...
Jeżeli Twoja przygoda z funduszami zaczęła się w 2009 roku... mógł to być Twój największy pech... Prawdopodobniee, że do dziś udało Ci się zarobić nawet ponad 50%. Jeżeli Twoje pieniądze pracowały w funduszu akcji, to rok 2009 był bardzo dobry. Ale... Moim zdaniem dla wielu inwestorów te wysokie zyski w pierwszym roku inwestowania to jedna z gorszych rzeczy jakie w inwestowaniu mogły się przydarzyć!
czwartek, 08 lipca 2010
I wszedł posłaniec Króla na przygotowany przez mieszkańców podest i zaczął rozwijać zwój z przesłaniem Jego Królewskiej Mości (...). I zaczął czytać: "Drodzy mieszkańcy, czy cokolwiek straciliście inwestując w fundusze?" Tu rozejrzał się spokojnym, nie znoszącym sprzeciwu wzrokiem po twarzach tłumu zebranego na placu...

22:58, remigiusz.stanislawek
Link Dodaj komentarz »
1 ... 6 , 7 , 8